Blog |

06/05/2021

Jak urządzić mieszkanie trzypokojowe?

Mieszkania trzypokojowe stwarzają większe możliwości do eksperymentowania z wyposażeniem niż małe mieszkania czy kawalerki, chociaż nadal wymaga to dobrego zmysłu organizacyjnego. Przy trzech pokojach każdy z domowników może zaaranżować kąt dla siebie lub dopasować zastosowanie pokojów do zmieniających się potrzeb rodziny. To, jak urządzić mieszkanie trzypokojowe, zależy przede wszystkim od liczby domowników oraz funkcji, jakie chcielibyśmy, by spełniało. Poznaj pomysły na to, jak sprytnie urządzić mieszkanie 3-pokoje w bloku w zależności od potrzeb. 

Pomysły na mieszkanie trzypokojowe dla rodziny z dziećmi

Każdy rodzic wie, że po przyjściu dziecka na świat każde mieszkanie z dnia na dzień staje się za małe. W przypadku młodych rodzin bardzo często pojawia się pytanie: Jak urządzić mieszkanie 3-pokojowe, by być blisko dziecka lecz nie stracić miejsca dla siebie? 

Pokój dla dziecka w mieszkaniu 3-pokojowym

Tuż przed narodzinami dziecka lub zaraz po nich warto wybrać jeden pokój i przeznaczyć go dla maleństwa. Najlepiej, by był to pokój o mniejszej powierzchni niż sypialnia rodziców. Źle będzie zaczynać rodzicielstwo od przeniesienia się do najmniejszego pomieszczenia, ponieważ przez pierwsze miesiące (a czasami lata) dziecko i tak nie będzie potrzebować tyle przestrzeni. Powinny być tam umieszczone wszystkie dziecięce zabawki oraz akcesoria. Aby je wszystkie zmieścić warto postawić na funkcjonalne zabudowy i zamykane szafki, które pomogą utrzymać porządek w pomieszczeniu.

Aranżacja sypialni rodziców i pokoju dziennego

Większy pokój warto zachować jako królestwo rodziców i tylko w razie potrzeby wstawić tam dziecięce łóżeczko lub kołyskę. Dobrze będzie tam umieścić również biurko i inne wyposażenie niezbędne do pracy, aby podczas pracy któreś z rodziców mogło zamknąć drzwi i w spokoju zająć się obowiązkami służbowymi. Tutaj sprawdzą się także szafy z drzwiami przesuwnymi, mieszczące więcej niż tylko rzeczy rodziców. Bardziej nowoczesne mieszkania, takie jak te przygotowywane przez Wawel Service w Lublańska Park, pozwalają także zaaranżować sypialną antresolę, zostawiając więcej przestrzeni do innych aktywności.

Mieszkanie 3-pokojowe aranżacja biura

Trzeci pokój powinien być z kolei miejscem stworzonym do wspólnego spędzania czasu. Zabawy na dywanie będą dużo wygodniejsze w przestronnym salonie niż w jakimkolwiek innym pokoju. Podporządkowanie wystroju salonu wspólnym celom sprawi, że pokój dzienny będzie kojarzył się z rodzinną atmosferą i odpoczynkiem. Może się tam znaleźć wygodny stół z krzesłami, jeśli nie ma na niego miejsca w kuchni, biblioteczka książek i filmów, kanapa, na której zmieszczą się wszyscy domownicy, a także miejsce dla czworonoga.

Jak urządzić mieszkanie 3-pokojowe z miejscem do pracy?

Praca zdalna stanowi wyzwanie niezależnie od tego, ile osób mieszka w jednym mieszkaniu. Jeśli pewna część domowników pracuje zdalnie, warto zatroszczyć się o to, jak urządzić mieszkanie 3-pokojowe, by była w nim przestrzeń do pracy. Może być to część pokoju (jeśli z domu pracuje więcej niż jedna osoba) lub całe pomieszczenie (jeśli w mieszkaniu mieszkają tylko dwie osoby). Miejsce do pracy powinno znaleźć się przy oknie ze względów zdrowotnych. Odpowiednie oświetlenie może wiele zmienić. Dobrze, by była to część mieszkania z widokiem na zieleń - rośliny za oknem będą pozytywnie wpływać na samopoczucie i dodawać energii. Piasta Park III gwarantuje dostęp do trzypokojowych mieszkań, z których rozpościera się widok na liczne tereny zielone i rekreacyjne, co przekłada się na zadowolenie mieszkańców.

W przypadku bardzo ograniczonych przestrzeni warto postawić na wielofunkcyjne wnętrza. Twoim prywatnym domowym biurem może stać się stolik w sypialni lub kuchni. Jeśli wyposażysz się w wygodną podstawkę rozkładaną do laptopa możesz pokusić się także o pracę z łóżka lub z kanapy. Warto jednak zatroszczyć się o swoje zdrowie i zadbać o odpowiednią podstawę podczas pracy. W tym przypadku z pomocą mogą przyjść wygodne krzesła biurowe lub specjalne podkładki.

Jeśli nie jesteś pewny, czy poradzisz sobie z zaplanowaniem niewielkiej przestrzeni, skorzystaj z porady profesjonalnych dekoratorów. Pomogą Ci znaleźć sposób na małe mieszkanie!

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x