Blog |

27/06/2022

Mieszkanie dla singla

Szukasz wygodnego mieszkania tylko dla siebie? Zastanawiasz się, jak urządzić niewielką przestrzeń, aby jak najlepiej spełniała swoje funkcje? Mieszkając w pojedynkę, warto swoje cztery kąty urządzić tak, żeby były jak najbardziej praktyczne i skrojone na miarę. Decydujące stają się czynniki takie jak: układ mieszkania, metraż i jego wyposażenie, oraz zaaranżowanie lokum w taki sposób, aby w pełni oddawało charakter właściciela. W naszym artykule podpowiadamy - jakie mieszkanie dla singla wybrać i jak je urządzić. Sprawdź!

Jakie mieszkanie dla singla sprawdzi się najlepiej?

Rozwiązaniem, które cieszy się największą popularnością wśród osób mieszkających w pojedynkę jest salon z aneksem kuchennym. Osoby spędzające dużo czasu poza domem i pracujące z biura zwykle wybierają kawalerki. Warto mieć jednak na na uwadze, że kawalerka to nie jedyny możliwy wybór. Mieszkanie dla singli może składać się również z kuchni i osobnej sypialni. Ten układ pozwoli na wydzielenie funkcjonalnych stref w mieszkaniu i zaaranżowanie go według potrzeb. Rezygnując z jednopokojowej kawalerki na rzecz dwupokojowego mieszkania zyskamy dodatkowe pomieszczenie, które świetnie sprawdzi się w roli domowego biura, garderoby, pracowni czy sypialni.

Mieszkanie singla powinno być przede wszystkim dopasowane do stylu życia i indywidualnych potrzeb. Jeśli mamy do dyspozycji niewielki metraż bardzo dobrym rozwiązaniem jest podział mieszkania na strefę dzienną i nocną. Taki zabieg jest możliwy nie tylko w mieszkaniu dwu pokojowym, ale również w kawalerce. Jak to zrobić? Wystarczy oddzielić (np. regałem część pokoju), w którym znajduje się łóżko od części, w której przyjmuje się gości lub gotuje. Dzięki takiej metodzie, nawet niewielka kawalerka zmieni się w niemal dwupokojowe mieszkanie i zyska na funkcjonalności.

Mieszkanie dla singla - jakie wybrać i jak je urządzić

Jak urządzić mieszkanie dla singli?

Aranżacja mieszkania dla singli to przede wszystkim skupienie na detalach. Już sam metraż narzuca pewne rozwiązania, ale nawet w niewielkim lokum warto zadbać o to, by nie przytłoczyć wnętrza i nie zagracić przestrzeni. Niezwykle istotną kwestią jest dobór kolorystyki i stylu przewodniego. Kilka rad? Mieszkania dla singla powinno być jasne. Ciepłe barwy optycznie powiększają przestrzeń, a dodatkowo warto wiedzieć, że różnego rodzaju pionowe pasy znacznie je podwyższą i wydłużą.

Jeśli szukasz konkretnych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz dla singla, to warto zaopatrzyć się w meble, które będą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Sofa z funkcją spania, pufa jako miejsce do przechowywania, lekki przenośny stolik jako miejsce do jedzenia i wygodnej pracy. Rozwiązań i pomysłów jest sporo. Jedno jest pewne – mieszkanie singla powinno spełniać kilka kryteriów, a najważniejszym  z nich jest funkcjonalność. Jeśli jesteś na etapie poszukiwań swoich czterech kątów na terenie Małopolski, to zapraszamy do zapoznania się z wolnymi mieszkaniami w Krakowie w metrażu dopasowanym do potrzeb osób mieszkających w pojedynkę.

Zobacz również - jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę i o jakich aspektach należy pamiętać przenosząc się do nowego lokum.

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x