Blog |

11/08/2020

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę? Praktyczne porady

Zmieniasz mieszkanie lub biuro? Przeprowadzasz się do innego miasta lub wyprowadzasz się na wieś? Niezależnie od tego, dlaczego i gdzie się przenosisz, przeprowadzka jest dużym wydarzeniem, któremu towarzyszą ogromne emocje. Jak sobie z nią poradzić? Na chłodno. Co to znaczy? Dowiesz się z tego z tekstu.

Od czego zacząć i jak skończyć? To pytanie zadaje sobie wiele osób, gdy w grę wchodzi przeprowadzka. Wskazówki przygotowane w tym materiale pomogą Ci zająć się wszystkich od A do Z. Zaczynamy!

Przeprowadzka – pakowanie, porady i sprawdzone rozwiązania

Postępując krok po kroku, o wiele szybciej spakujesz swoje rzeczy i zaczniesz nowy etap życia. Zobacz, co należy zrobić, by spać spokojnie przed, w trakcie i po przeprowadzce.

Zaplanuj wszystko wcześniej i zrób listę

Tego kroku chyba nie trzeba tłumaczyć. Weź kartkę, ołówek lub długopis i zapisz wszystko, co musisz zabrać. Zrób to ok. miesiąc wcześniej i jeśli coś Ci się przypomni, dopisz to do przygotowanej listy. Podczas pakowania skreślaj lub odhaczaj poszczególne pozycje.

Spakuj swój dobytek i podpisz kartony oraz worki

Właściwe zabezpieczenie i opisanie worków oraz kartonów to podstawa. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie leżą dane przedmioty i że są one bezpieczne. O ile odzież można schować w zwykłym worku, o tyle zastawę, elektronikę, płyty i delikatne przedmioty, musisz zabezpieczyć przy pomocy folii bąbelkowej, gazet lub starych ubrań.

przeprowadzka pakowanie porady

Połóż klucze, dokumenty i cenne przedmioty w jednym miejscu

Niech biżuteria, klucze i dokumenty będą przy Tobie. Nie chowaj ich do kartonu, gdyż powinny one zostać zabrane w bagażu podręcznym. Nie ryzykuj, że zostaną one zgubione lub skradzione, gdy nie będziesz mieć ich na oku.

Upewnij się, że wszystkie formalności są gotowe

O czym musisz pamiętać? O wypowiedzeniu starego mieszkania, odbiorze kluczy i umowy do nowego lokum, zrobieniu zdjęć liczników (w obydwu miejscach) i załatwieniu kwestii korespondencji. Zakładamy, że nie chcesz, by ktoś zobligował Cię do opłacenia dodatkowych rachunków, pociągnął do odpowiedzialności za zniszczenia, które nie są spowodowane z Twojej winy.

Zaplanuj trasę z punktu A do B

Czego dotyczy przeprowadzka? Jak się zorganizować? Jeśli jest to tylko zmiana mieszkania z jednego osiedla na drugie, możesz ten etap wykreślić. Jeżeli jednak przenosisz się do nowego miasta, warto mieć plan awaryjny.

Po pierwsze dokładnie zaplanuj trasę. Gdy jedziesz autem, nigdy nie próbuj pokonywać dalekich odległości na raz – zwłaszcza jeśli jesteś początkującym lub tzw. niedzielnym kierowcą. Około 4-5h jazdy powinno być Twoim maksimum. Znajdź zatem wcześniej nocleg, zarezerwuj pokój i odpocznij. Twoje rzeczy i mieszkanie/dom nie uciekną.

Jadąc pociągiem lub autobusem z przesiadką, zrób podobnie. Sprawdź noclegi i czas odjazdu kolejnego środka transportu. Gdyby uciekł Ci pociąg lub autobus, wprowadzisz bez stresu w życie plan awaryjny.

Nie wiesz jak zorganizować przeprowadzkę - w razie potrzeby skontaktuj się ze specjalistami

Masz w mieszkaniu, domu, lokalu lub biurze meble o ponadprzeciętnych rozmiarach i nie można ich rozłożyć? Nie warto się z tym męczyć. Zabezpieczenie ponadgabarytowych przedmiotów, znoszenie ich do auta, zabezpieczenia i ponowne wniesienie to ciężka i skomplikowana logistycznie praca, którą może wykonać ktoś inny. Kto? Specjaliści z firmy przeprowadzkowej. Dysponują oni zespołem, umiejętnościami i narzędziami pozwalającymi na bezpieczną realizację zlecenia.

Kiedy jeszcze warto skorzystać z ich pomocy? Gdy przenosisz się z jednego miasta do drugiego i nie posiadasz auta lub chcesz zadbać o komfort podróży. Ty spokojnie przyjedziesz do nowego miejsca zamieszkania (lub pracy), a Twoje rzeczy będą na Ciebie czekać lub Ty poczekasz na nie. Wiele firm przeprowadzkowych oferuje krótkoterminowe magazynowanie mienia. Możesz więc dostosować dostawę rzeczy do swojego przyjazdu.

Zapraszamy również do innych artykułów, takich jak: O co pytać przy wynajmie mieszkania?

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x