Blog |

17/03/2022

Niskie budownictwo czy wysoki blok?

Przed zakupem mieszkania pojawia się wiele wątpliwości, które warto rozwiać. Jednym z kryteriów wyboru własnych czterech kątów jest wysokość budynku i kondygnacja lokalu. Pytanie nasuwa się samo: czy lepiej zdecydować się na zakup mieszkania w niskiej zabudowie, czy może w wysokim bloku? Jakie cechy mogą przeważać za wyborem danego rozwiązania? Podpowiadamy!

Mieszkania w niskiej zabudowie - trend na rynku nieruchomości

Obecnie można zauważyć pewien trend - deweloperzy nie chcą budować już wysokich wieżowców, a większość nowoczesnych budynków posiada maksymalnie kilka pięter. Znacznie łatwiej znajdziemy mieszkania w niskiej zabudowie, a to wszystko dlatego, że niższe bloki stały się synonimem prywatności, luksusu i kameralnej atmosfery.

Mieszkania w niskiej zabudowie są trendem w nowoczesnej architekturze mieszkaniowej z jednego prostego powodu. Deweloperzy muszą dopasować się do zmieniających się preferencji i potrzeb mieszkańców. Przyszli lokatorzy zdecydowanie wolą niższe budynki aniżeli wysokie wieżowce. Mniejszy budynek równa się mniej mieszkańców, co w rezultacie sprawia, że osiedla stają się bardziej kameralne i sprzyjają budowaniu społeczności sąsiedzkiej.

Zaletą mieszkań w niskiej zabudowie na nowoczesnych osiedlach jest również większa przestrzeń. Zachowany jest dystans między budynkami, na terenie osiedli znajduje się odpowiednia liczba miejsc parkingowych (często są też miejsca garażowe), a ścieżki dostosowane są zarówno dla osób aktywnych, jak i tych z niepełnosprawnościami. Cała przestrzeń jest przyjazna dla mieszkańców, zwykle wypełniona zielenią w formie skwerów, do których dostęp mają wszyscy lokatorzy.

Wspomniany powyżej trend w budownictwie sprawia, że coraz więcej mieszkań na sprzedaż dostępnych jest w budynkach 4-5 lub czasem nawet 2-piętrowych. Na rynku nieruchomości można zauważyć pewną tendencję: deweloperzy coraz więcej uwagi przykładają do tego, aby stworzyć jak najbardziej przestronne osiedla.

Niskie budownictwo czy wysokie wieżowce - co wybrać?

Większość mieszkańców podnosząc głowę do góry, woli ujrzeć błękitne niebo niż ostatnie piętra wieżowców. Niska zabudowa ma zdecydowanie więcej zalet niż wysokie bloki. Kameralne osiedla dają poczucie bezpieczeństwa, co może sprzyjać również budowaniu społeczności i podejmowaniu różnego rodzaju inicjatyw.

Do zalet wysokiego budownictwa można zaliczyć jedynie rozmieszczenie okien, z których (na wysokich piętrach) może rozpościerać się widok na panoramę miasta. Nie jest to jednak problem dla deweloperów i architektów odpowiedzialnych za projektowanie niższych budynków. Niska zabudowa może pochwalić się licznymi tarasami i ogrodami na dachu, które zapewniają równie niesamowite wrażenia wizualne.

Przykładem mieszkań w niskiej zabudowie jest inwestycja Na Błonie. Kameralny budynek w zielonym otoczeniu i nowoczena architektura to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą znaleźć balans między spokojem i odpoczynkiem a miejskim życiem.

Niskie budownictwo czy wysoki blok

Kolejną propozycją mieszkań w niskim budownictwie jest Nova Wiosenna, czyli kameralne apartamenty, wille i domy w zabudowie bliźniaczej. Wykonane w wysokim standardzie - tworzą wyjątkową i spokojną oazę. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą się wyciszyć i odpocząć od zgiełku miasta, jednocześnie pozostając w bliskości centrum miasta.

Mieszkania w niskim budownictwie

Mieszkania w niskiej zabudowie cieszą się sporą popularnością. Przyjazna i kameralna aranżacja osiedli zachęca do tego, aby zdecydować się na zamieszkanie w tego typu inwestycjach. Sprawdź wyżej wymienione inwestycje i skontaktuj się z Wawel Service. Zapraszamy!

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x