Blog |

23/12/2021

Ładowanie samochodu elektrycznego w bloku - czy to możliwe?

Popularność samochodów elektrycznych rośnie z miesiąca na miesiąc. Trend ten można zauważyć również w Polsce, gdzie coraz więcej mówi się o ekologicznym napędzie oraz alternatywnych środkach transportu. Pytanie nasuwa się samo, czy zakup elektrycznego pojazdu to dobre rozwiązanie dla mieszkańców osiedli mieszkaniowych w dużych miastach? Czy ładowanie takiego samochodu na osiedlowym parkingu jest w ogóle możliwe? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który odpowiada na wszystkie pytania i rozwiewa wszelkie wątpliwości!

Korzyści wynikające z ładowania samochodu elektrycznego na osiedlowym parkingu

Samochody elektryczne to bez wątpienia samochody przyszłości. I choć coraz więcej osób zastanawia się nad ich zakupem, to wciąż pojawia się wiele dylematów związanych z ich ładowaniem. Z jednej strony mówi się, że pojazdy elektryczne są najbardziej potrzebne w centrach dużych miast, ponieważ ich wkład w poprawę jakości powietrza jest bezdyskusyjny. Z drugiej zaś strony, podkreśla się, że tego typu samochód najlepiej sprawdza się w przypadku domów jednorodzinnych z garażem. A co, gdyby połączyć te dwa aspekty? Rozwiązaniem jest ładowanie samochodu elektrycznego w bloku, czyli idealna opcja dla osób, które planują życie w mieście, a jednocześnie szukają sposobu na to, aby w pełni korzystać z funkcjonalności elektrycznego pojazdu.

Posiadanie samochodu elektrycznego wiąże się z szeregiem korzyści. Popularyzację tego typu pojazdów oraz rozwój infrastruktury do ich ładowania wspiera ustawa o elektromobilności z 2018 roku, dzięki której powstaje coraz więcej punktów przeznaczonych do ładowania samochodów elektrycznych. Jak jest w rzeczywistości? Ze względu na wzrost popytu i rozwój rynku, mieszkańcy dużych miast już mogą liczyć na łatwiejszy dostęp do publicznych ładowarek. Faktem jest jednak, że wciąż potrzeba ich więcej. Na uwadzę mają to deweloperzy, którzy planując nowe inwestycje, zapewniają mieszkańcom dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Korzyści wynikających z ładowania pojazdu elektrycznego w bloku jest wiele, zarówno dle mieszkańców, jak i dla dewelopera. Główną zaletą takiego rozwiązania jest wygoda i brak konieczności dojeżdżania do odległych stacji czy korzystanie z ładowania za pomocą przedłużacza. W przypadku dewelopera można mówić tutaj o szeregu korzyści wynikających ze wzrostu atrakcyjności budynku i postrzegania samej inwestycji, jako bardziej przyjaznej środowisku.

Blok z możliwością ładowania samochodu elektrycznego

Jak ładować samochód elektryczny w bloku?

Elektromobilność wkracza do budownictwa mieszkalnego. Deweloperzy coraz chętniej decydują się na budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych na nowych osiedlach. Chcąc zamieszkać w nowej inwestycji, możemy mieć pewność, że zostaniemy włączeni do możliwości korzystania z elektrycznej motoryzacji. Jak więc ładować samochód elektryczny w bloku? To proste! Wszystko, czego potrzebujesz, to przewód, dostępny jako wyposażenie dodatkowe samochodu, który umożliwia ładowanie auta z każdego gniazdka instalacji elektrycznej dostępnej na terenie osiedla. Ładowanie pojazdów elektrycznych może odbywać się również w garażu podziemnym w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Przykładem inwestycji, która powstała z myślą o ochronie środowiska są mieszkania Na Błonie 106 – osiedle mieszkaniowe stworzone z myślą o komforcie mieszkańców i zapewniające dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie osiedla.

 

Jedno jest pewne, ładowanie samochodów elektrycznych w bloku to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej deweloperów. Sprawdź mieszkania oferowane przez Wawel Service i postaw na rozwiązania eco-friendly!

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x