Blog |

26/02/2021

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Obecnie kiedy stopy procentowe są na bardzo niskim poziomie coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych. Inwestowanie w nieruchomości jest aktualnie jedną z możliwości pomnażania swojego kapitału. Pytanie zatem czy warto inwestować w nieruchomości?

Zalety inwestowania w mieszkania

1. Większy zysk w porównaniu do lokaty

Coraz niższe oprocentowanie lokat skutecznie zniechęca do oszczędzania w bankach. Średnie oprocentowanie depozytów wynosi aktualnie od 0,1 do 0,5 proc. Zwrot z inwestycji pod wynajem według ekspertów może natomiast sięgać nawet 5-6 proc. Łatwo więc policzyć, że tak zainwestowana gotówka przeniesie nam większy zysk w skali roku. Mamy również wpływ na realny zysk z danej nieruchomości. Decydując się na zakup mieszkania pod wynajem ustalamy wysokość czynszu, możemy dzielić mieszkania na pokoje, dowolnie modernizować i dostosować do aktualnych potrzeb rynkowych. Przeznaczyć na wynajem długoterminowy lub krótkoterminowy. Inwestycje w nieruchomości mogą być zatem bardziej opłacalną formą oszczędzania.

2. Wzrost wartości nieruchomości

Ceny mieszkań wciąż rosną i na koniec 2020 roku przeciętna cena transakcyjna zakupu lokalu od dewelopera była o 9 proc. wyższa niż rok temu. Podobnie było na rynku wtórnym. 

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości? Popyt na nieruchomości jest ciągle duży, dlatego mieszkanie możemy również sprzedać z zyskiem w dowolnym momencie. Warto zatem obserwować rynek.

3. Zabezpieczenie na przyszłość dla bliskich

Mieszkanie przeznaczone na wynajem zasila co miesiąc domowy budżet. Generuje zysk, który możemy odłożyć dla bliskich, a także dla nas samych jako zabezpieczenie naszej emerytury. W przypadku posiadania kilku takich nieruchomości możemy mówić o dochodzie pasywnym, czyli takim, który nie wymaga stałego angażowania własnej pracy. 

Inwestowanie w nieruchomości - mieszkania

Jak inwestować w nieruchomości, czyli od czego zacząć?

1. Ustal cel inwestycji i wybierz lokalizację

Jak zacząć inwestować w nieruchomości? Ustalenie celu inwestycji da nam odpowiedź na to, w jakie nieruchomości inwestować. Najczęściej decydujemy się na zakup mieszkania pod wynajem, dlatego warto zwrócić uwagę na lokalizację. Nie musimy również ograniczać się do wyboru miasta, w którym mieszkamy. W aktualnej ofercie Wawel Service znajdziemy nieruchomości położone nie tylko w Krakowie, ale też w Katowicach:

  • nowe mieszkania Kraków - to przykładowo inwestycja Lema II. Znajduje się w prestiżowej dzielnicy, obok przystanków komunikacji miejskiej, w sąsiedztwie Parku Lotników, blisko mamy również nie tylko do Tauron Areny, ale również uczelni wyższych tj. Akademia Wychowania Fizycznego, czy Politechnika Krakowska. W tym przypadku lokalizacja może być kluczowa jeśli mieszkanie będzie przeznaczone na wynajem.
  • nowe mieszkania Katowice - przykładem jest Bytkowska 2.0 gdzie nowoczesność jest w pełni zgodna z naturą. W okolicy mamy Lasek Bytkowski, Park Śląski, łatwy dostęp do kluczowych punktów miasta, w tym np. jednego z wydziałów Uniwersytetu Śląskiego. 

W jakie mieszkania inwestować? Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera mamy ten komfort, że mieszkanie jest nowe i możemy go dowolnie zaaranżować. Mieszkania są oferowane w nowoczesnym budownictwie, co znacznie zwiększa atrakcyjność oferty i łatwiej nam wtedy wynająć taki lokal. Nie będziemy mieć również problemu z ewentualną sprzedażą takiego mieszkania.

2. Zdecyduj o sposobie finansowania

Brak gotówki nie stanowi aktualnie przeszkody w nabyciu mieszkania. Transakcję taką możemy sfinansować poprzez bank, który może udzielić nam kredytu na zakup nieruchomości. Aktualna oferta kredytów hipotecznych jest bardzo konkurencyjna, a oferty banków można porównać z pomocą eksperta finansowego, z którym współpracuje Wawel Service.

Wciąż wahasz się, na jaką nieruchomość postawić? Koniecznie przeczytaj opublikowany na naszym blogu artykuł, w którym rozwiejemy Twoje wątpliwości - Koszty utrzymania domu i mieszkania - porównanie

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x