Biura pośrednictwa nieruchomości – warto korzystać?

29.11.2012

Biura pośrednictwa nieruchomości to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie. Pośrednik doradzi, odradzi, wskaże najbardziej korzystne oferty, zwróci uwagę na to, co być może, ze względu na brak doświadczenia, nie przykułoby naszego zainteresowania.

Gdyby korzystanie z pomocy biura pośrednictwa nieruchomości było bezpłatne – z pewnością nikt nie zastawiałby się nad tym, czy sięgnąć po pomoc specjalisty. A jednak – usługa ta, jak każda inna, kosztuje. Dlatego warto przemyśleć, czy poza niezaprzeczalnymi korzyściami z pomocy pośrednika, takie rozwiązanie – po prostu się opłaca.

Z pewnością dużą zaletą korzystania z biura pośrednictwa nieruchomości, jest znaczne ograniczenie ryzyka, związanego z zakupem mieszkania. Pośrednik nie tylko pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę, ale także poprowadzi nas przez żmudny proces zawierania transakcji. Nie ma co ukrywać, że nie każdy z nas posiada wiedzę na temat aktualnie obowiązującego prawa, a co dopiero tego, ściśle związanego z rynkiem nieruchomości. To niezwykle szeroka dziedzina, bo niewątpliwie przyda nam się orientacja nie tylko w prawie budowlanym, ale także w dziedzinie finansów. Ich przyswojenie może się okazać niezwykle mozolnym zadaniem i jeślibyśmy zdecydowali się samodzielnie zgłębiać te wszystkie tajniki, mogłoby się okazać, że zanim zakupimy mieszkanie, upłynie sporo cennego czasu.

Pośrednik nieruchomości

Pośrednik nieruchomości taką wiedzę posiada, dzięki czemu oszczędzamy naprawdę sporo czasu, energii i nerwów. Jego atutem jest także znajomość panujących aktualnie trendów. Mieszkania nie wymieniamy z sezonu na sezon – trudno się dziwić, że nie wiemy, co aktualnie jest najmodniejsze, co najbardziej się opłaca, a za co przepłacać nie warto. Na szczęście doświadczony pośrednik jest w stanie trafnie oszacować optymalną cenę oferowanej nieruchomości i stwierdzić, czy cena ta jest adekwatna do tego, co możemy za nią otrzymać. Może się okazać, że z pozoru idealna oferta, w rzeczywistości nie jest aż taka dobra jak nam się wydaje, ale często owe „kruczki” i „haczyki” jest w stanie dostrzec tylko wprawione oko.

Zobacz również

Pierwszym źródłem, jakie przychodzi nam na myśl, kiedy chcemy szukać jakichkolwiek ofert  jest internet. To z pewnością miejsce, do którego zajrz...
23.11.2012

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz.

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 18:00

T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x