Promocje deweloperów. Wiosenne kuszenie klienta

06.03.2017
Czy przy zakupie nowego mieszkania możemy liczyć na rabat? Które firmy oferują bonusy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Nie zamykamy się na negocjacje cenowe z klientem. To normalna praktyka w naszej branży. Należy jednak zaznaczyć, że transakcyjna cena mieszkania zależy od typu lokalu, jego układu, piętra, stopnia zaawansowania prac budowlanych oraz harmonogramu wpłat.

Ważne jest też to, czy klient oprócz mieszkania kupuje np. miejsce postojowe i komórkę lokatorską. Trudno jednak mówić o dużych rabatach.Ceny się ustabilizowały. Są stałe od ponad dwóch lat, podczas gdy w ostatnich miesiącach wyraźnie wzrosły ceny gruntów i koszty budowy.

Staramy się się jednak wprowadzać promocje, oferując po niższych cenach część mieszkań. Klienci mogą też skorzystać z harmonogramu płatności 20/80 (20 proc. ceny klient wpłaca po podpisaniu umowy, resztę - przy odbiorze kluczy).

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Klienci mogą liczyć na promocje m.in. podczas targów oraz dni otwartych - obniżamy ceny mieszkań w inwestycjach na wczesnym etapie budowy. Tańsze są też większe lokale. Ceny na osiedlu Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie zaczynają się od 6550 zł za mkw.

Klienci zainteresowani zamieszkaniem w Stacji Kazimierz na Woli mają szansę skorzystać z rabatu do 35 tys. zł albo oferty darmowego wykończenia mieszkania. Promocje wprowadziliśmy również w inwestycji Brama Sopocka w Gdyni, gdzie lokal można kupić od 5825 zł za mkw.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk;

Przewidujemy negocjacje cen. Rabaty zależą są od wysokości wkładu własnego, a także czasu, w jakim klient jest w stanie podpisać umowę i zobowiązać się do uregulowania pozostałej części kwoty. W Aura Park Wilanów w Warszawie udzielamy dość nietypowego rabatu. Na dodatkową zniżkę można liczyć przy zakupie mieszkania bez miejsca postojowego, ponieważ popyt na garaże jest w Wilanowie olbrzymi.

Okresowo proponujemy też bonusy. W warszawskiej inwestycji Aura Sky można kupić dwu- i trzypokojowe mieszkania na 17. piętrze w cenie obniżonej o VAT. W przypadku dużych trzy- i czteropokojowych mieszkań oferujemy drugie miejsce postojowe gratis. Na okazyjne zakupy mogą także liczyć osoby zainteresowane apartamentami na gdańskiej Wyspie Spichrzów.

Do czasu uzyskania pozwolenia na budowę trzeciego, ostatniego etapu inwestycji Aura Gdańsk klientom, którzy podpiszą umowę rezerwacyjną, udzielamy gwarancji utrzymania obecnej ceny. Pozwolenie powinniśmy dostać jeszcze w tym kwartale. Podwyżkę cen w inwestycji planujemy w kwietniu.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

Program 5 tys. zł za polecenie mieszkania z oferty Murapolu to nasza stała promocja. Polega na nagradzaniu rekomendujących naszą ofertę osobom zainteresowanym zakupem mieszkania. Specjalne warunki przygotowaliśmy dla klientów kupujących lokale w celach inwestycyjnych, którym proponujemy preferencyjne terminy płatności.

W systemie rozliczeń 10/90 inwestor uiszcza 10 proc. wartości transakcji po podpisaniu umowy deweloperskiej, a pozostałe 90 proc. przed odbiorem mieszkania. Taki harmonogram płatności wyklucza rabat.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

Nasi klienci mogą skorzystać z kilku promocji, jak np. AGD w prezencie, rabat do 20 tys. zł, wykończenie łazienki. Mamy też program "Spłacamy Twoje Raty". Przygotowujemy również rozbudowany program „Zadomowieni", który obejmie ofertę zniżkową na urządzanie wnętrz, zakup mebli, akcesoriów aż po możliwości spędzania czasu wolnego w okolicy osiedla. Jesteśmy w trakcie negocjacji z partnerami, chcącymi wziąć udział w programie.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

Jesteśmy otwarci na negocjacje. Na ogół największe rabaty dajemy na ostanie lokale. Często jednak takie mieszkania mają już obniżone ceny, więc rabaty są niewielkie. Rozpoczynając sprzedaż mieszkań na nowym osiedlu lub w kolejnym etapie inwestycji, nie musimy przygotowywać specjalnych promocji, bo zainteresowanie mieszkaniami jest duże.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Klienci mogą liczyć na bonusy (miejsca postojowe i komórki lokatorskie) w inwestycji Monte Verdi w warszawskich Włochach. Na tym osiedlu można kupić mieszkania w ramach "MdM". Rabatów na miejsca postojowe udzielamy również w inwestycji Na Sokratesa na Bielanach i Krasińskiego 58 na Żoliborzu w Warszawie.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development:

W ostatnim etapie Nowej Papierni we Wrocławiu oferujemy wykończenie lokalu oraz pomoc stylisty wnętrz. Na warszawskim osiedlu Alpha Park proponujemy lokale w programie "MdM" w cenie od 5990 zł za mkw. W Poznaniu ruszyliśmy z przedsprzedażą trzeciego etapu osiedla Red Park. Klienci mogą liczyć na promocyjne ceny mieszkań od 5500 zł za mkw. oraz rabat na miejsce postojowe w garażu podziemnym.

Oferujemy także promocje specjalne. W naszej warszawskiej inwestycji proponujemy 58-metrowe mieszkanie w programie "MdM" z garażem wycenionym na 1 zł. Proponujemy też dogodny system płatności - 20/80 albo 15/85.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Klienci mogą liczyć na najniższe ceny mieszkań w danej dzielnicy, dlatego nie przewidujemy dodatkowych rabatów. Przygotowujemy też bonusy - niespodzianki.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

W okresie przedsprzedaży oferujemy promocyjne ceny. W ofercie specjalnej w Zielonej Dolinie w Warszawie dostępnych jest jeszcze kilka dwupokojowych mieszkań, które oferujemy z rabatem do 3 proc., a w projekcie Bernadowo Parku w Gdyni można kupić mieszkanie z rabatem 6 proc.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Na naszych osiedlach ceny mieszkań pozostają na stabilnym poziomie. Zgodnie z przyjętą strategią nie stosujemy dużych akcji promocyjnych obniżających ceny w trakcie budowy.

Lidia Fedorczuk, Atlas Estates:

Specjalne oferty prezentujemy podczas dni otwartych i targów branżowych. Nabywcy mogą liczyć na rabaty.

Katarzyna Pietrzak, Nexity Polska:

Podczas dni otwartych oferujemy mieszkania w okazyjnych cenach. Proponujemy też pomoc w aranżacji wnętrz w ramach programu „Studio Nexity". W czwartym etapie osiedla SkyLife oferujemy SmartHome, czyli inteligentny system sterowania domem przez telefon.

Monika Zabłocka, Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego:

Ceny naszych mieszkań podlegają negocjacji. Wysokość rabatu ustalamy indywidualnie.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

Nie stosujemy żadnych rabatów czy bonusów, bo ceny naszych mieszkań są konkurencyjne. Przed rozpoczęciem budowy sprzedajemy od 50 do 85 proc. lokali.

Zobacz również

Czy na rynku mieszkaniowym będą pojawiać się certyfikowane projekty ekologiczne? Czy deweloperzy planują tego typu inwestycje? Sondę prezentuje serwis...
28.02.2017

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz.

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 18:00

T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x