Blog |

27/01/2023

Trendy w budownictwie mieszkaniowym 2023

Ostatnie lata to znaczące zmiany, jeśli chodzi o budownictwo, również mieszkaniowe. Wszystko jednak nie tylko, aby nabywcom żyło się wygodniej, ale także po to, aby deweloperzy z sukcesem sprzedawali swoje nieruchomości. Sprawdźmy więc, jakie są trendy w budownictwie i mieszkaniach na rok 2023 oraz kolejne lata. Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółowych informacji.

Jeszcze większy zwrot w stronę ekologii

Od lat rośnie świadomość ekologiczna, również w zakresie budownictwa oraz tego, jakie ma ono oddziaływanie na środowisko. Temat ten jest szeroko omawiany na gruncie Unii Europejskiej, która tworzy kolejne wymogi w kwestii tego, jakie technologie mają być wykorzystywane w budownictwie, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, ale wciąż gwarantować wygodę mieszkania nabywcom.

Dlatego też coraz chętniej wybierani są deweloperzy wdrażający rozwiązania ekologiczne, takie jak fotowoltaika, czy nawet pompy ciepła. Oczywiście dla większości klientów wciąż ogromne znaczenie ma cena nieruchomości oraz jej lokalizacja. Zwrot w kierunku eko będzie jednak narastał, a korzystanie z takich rozwiązań może stanowić ogromną przewagę konkurencyjną, o ile zostanie to w odpowiedni sposób zakomunikowane potencjalnym inwestorom.

trendy w budownictwie 2023

Powrót na przedmieścia

Dostęp do terenów zielonych, cisza oraz możliwości rekreacji na świeżym powietrzu. To ważne kryteria dla coraz większej liczby osób, chcących zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu. Taką możliwość dają nieruchomości zlokalizowane na przedmieściach, choć wciąż zapewniające budowanie życia społecznego. Dlatego również w takich miejscach nabywcy nie obędą się bez placów zabaw, stref fitness, a także zielonych atrakcji, gwarantujących przyjemne spędzanie wolnego czasu. Ten trend w budownictwie mieszkaniowym z pewnością będzie rozwijał się w najbliższych latach, choć nie ulega wątpliwości, że doskonale zlokalizowane nieruchomości w centrum wciąż będą łakomym kąskiem, choć głównie dla młodszych osób.

Niska zabudowa w zielonej okolicy? Z naszego bloga dowiesz się, dlaczego warto wybierać takie mieszkania oraz jak wpływają one na komfort życia.

Ergonomia dla większej wygody mieszkania

Trendy w nowych mieszkaniach na 2023 rok? Bez wątpienia to jeszcze większy zwrot w stronę ergonomii tak, aby przebywanie w domu było jeszcze wygodniejsze. Ogromny wpływ ma na to m.in. wzrost popularności pracy zdalnej, która zmusza wiele osób do tego, aby w mieszkaniach wygospodarować przestrzeń do wykonywania obowiązków zawodowych. Ważny jest więc dostęp do światła słonecznego, a także pomieszczenia o kształtach pozwalających na ich łatwe dzielenie na strefy. Nie zawsze możliwe jest bowiem wydzielenie osobnego pokoju na pracę, stąd też dobry plan mieszkania odgrywa tak istotną rolę. 

Modułowość w cenie

Kolejnym trendem, który zyskuje na popularności jest budownictwo modułowe. Użycie prefabrykatów to kilka atutów, a jednym z największych jest fakt, że dzięki temu nieruchomości mogą powstawać jeszcze szybciej. Dzięki takim technologiom zmniejszają się także koszty środowiskowe związane ze wznoszeniem budynków, co również jest istotne ze względu na wspomnianą wcześniej ekologię.

Jak widać trendy w budownictwie 2023 to coś, na co zdecydowanie muszą zważać zarówno deweloperzy, jak i potencjalni nabywcy. Oczywiście nie zmieniają się one z roku na rok, z czasem jednak nabierają szczególnego znaczenia dla potencjalnych nabywców.

Szukasz nieruchomości gotowej do zakupu? Sprawdź mieszkania gotowe do odbioru w Krakowie i stwórz możliwie jak najbardziej wygodną przestrzeń przystosowaną do potrzeb swoich oraz najbliższych Ci osób.

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x