Blog |

02/12/2021

Mieszkanie na parterze z ogródkiem - zalety i wady

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób. Istnieje jednak kilka kwestii, które należy rozważyć przed zakupem własnych czterech kątów. Jedną z nich jest wybór kondygnacji, na której ma znajdować się mieszkanie. Obecnie można zauważyć rosnące zainteresowanie mieszkaniami na parterze z ogródkiem. Tego typu przestrzeń stwarza możliwość aranżacji, nie ograniczając się jedynie do wnętrz, ale i własnego, przydomowego ogródka. Zastanawiasz się, jakie są zalety mieszkań na parterze z ogródkiem? Nie wiesz, czy to dobra opcja dla Ciebie? Podpowiadamy!

Jakie są zalety mieszkania na parterze z ogródkiem?

Zwrot ku naturze

Mieszkania na parterze z ogródkiem to idealna opcja dla osób mieszkających w mieście. Duże aglomeracje są często kojarzone ze zgiełkiem i z ograniczonym dostępem do terenów zielonych. Posiadanie fragmentu podwórka na wyłączność, a dokładniej kilku bądź kilkunastu metrów własnej zielonej przestrzeni, stwarza możliwości założenia własnego ogródka. Nawet w przestrzeni miejskiej można samodzielnie uprawiać warzywa, zioła czy sadzić krzewy owocowe. Świeże i naturalnie nawożone przez Ciebie produkty będą mogły trafić prosto z ogródka do Twojej kuchni.

Możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu

Do zalet mieszkań na parterze z ogródkiem można zaliczyć również dostęp do własnej przestrzeni do relaksu. To świetna opcja dla osób, które chcą organizować spotkania z przyjaciółmi lub różne uroczystości rodzinne na świeżym powietrzu. Dla rodzin z dziećmi może być to również bezpieczna alternatywa dla osiedlowego placu zabaw. Wystarczy, że w przydomowym ogródku umieścisz huśtawkę lub piaskownice, a dzieci będą mogły oderwać się od komputera czy telewizora i spędzić trochę czasu na zewnątrz.

Mieszkanie z ogródkiem na parterze - wady i zalety

Przestrzeń dla pupila

Kiedy wczesna godzina lub warunki pogodowe nie sprzyjają temu, aby wychodzić na długie spacery z psem, to mieszkanie na parterze z ogródkiem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Własna, zielona przestrzeń to bezpieczne miejsce zabaw dla pupila i chwila wytchnienia dla właścicieli czworonogów, którzy mają pewność, że ich pies znajduje się na terenie posesji i nie jest atakowany lub zaczepiany przez inne zwierzęta.

Wady mieszkań na parterze z ogródkiem, o których warto wiedzieć

Jak wiadomo, to co dla jednych wydaje się wadą, dla innych może okazać się udogodnieniem - wszystko zależy od upodobań, architektury budynku oraz otoczenia. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą okazać się problematyczne dla właścicielki mieszkań parterowych z ogródkiem.

Mniejsza prywatność

Właściciele mieszkań na parterze muszą liczyć się z tym, że umiejscowione nisko okna znajdują się często na poziomie oczu przechodniów. Z nisko położonych lokali, przy otwartym oknie, wyraźnie słychać dźwięki dobiegające z ulicy. Hałasy z zewnątrz mogą być więc dla nich bardziej uciążliwe niż dla mieszkańców wyższych kondygnacji. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku przestrzeni ogródka,  która bez odpowiednio wysokiego ogrodzenia, może przyciągać wzrok przechodniów.

Sąsiedztwo innych zabudowań

W przypadku narożnych ogródków trzeba liczyć się z tym, że część z nich będzie znajdować się w niewielkiej odległości od jezdni czy innych lokali użytkowych. Sąsiedztwo innych zabudowań może wpłynąć na zbytnie zacienienie przestrzeni, dlatego przed zakupem, warto wziąć pod uwagę tę kwestię. Do wad mieszkań parterowych z ogródkiem zalicza się również sąsiedztwo parkingów lub drogi dojazdowej do posesji, na co również warto zwrócić uwagę podczas oglądania projektu nieruchomości.

Nasze zestawienie zalet i wad mieszkań na parterze z ogródkiem to pewnego rodzaju sugestia, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru swoich czterech kątów. Obecnie buduje się coraz więcej mieszkań z dostępem do ogródka, które powstają na strzeżonych obiektach, do których nikt z zewnątrz nie ma wstępu. Przykładem tego jest nieruchomość Nova Wiosenna, czyli idealne miejsce dla osób, które pragną chwili wytchnienia od wielkomiejskich klimatów bez rezygnowania z doskonałego dojazdu do centrum miasta. Na przyszłych mieszkańców czekają prywatne ogrody zewnętrzne, zielone dziedzińce, przydomowe ogródki i mnóstwo przestrzeni zielonej, która zapewni chwilę oddechu od miasta.

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x