Blog |

22/02/2021

Jak urządzić przytulną sypialnię na poddaszu w mieszkaniu dwupoziomowym?

Mieszkania dwupoziome to rzadkość w Polskim budownictwie wielorodzinnym. Jeśli więc dysponujesz częścią wspólną i pomieszczeniami funkcjonalnymi (np. kuchnią i łazienką) na dole, górę warto zaadaptować na sypialnie. 

Jak to zrobić, by było to przyjemne i przytulne miejsce? Pamiętaj, że otoczenie ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie, co z kolei przełoży się na regenerację. Warto zatem pamiętać o kilku istotnych aspektach. Sprawdź, co należy zrobić. 

Przytulna sypialnia na poddaszu – sprawdzone aranżacje

Klimat sypialni zależy w dużej mierze od jej metrażu, czy nawet konstrukcji pomieszczeń. Przytulna sypialnia na poddaszu będzie wyglądać zupełnie inaczej niż standardowych rozmiarów i kształtów pokój w obiektach wielorodzinnych. Należy w końcu wziąć pod uwagę usytuowanie okien i stropy, które często ograniczają dekoratorów wnętrz. Przedstawimy zatem kilka interesujących inspiracji. Gwarantujemy, że każdy będzie w stanie wykorzystać je w swoich projektach. 

Mieszkanie dwupoziomowe i aranżacja sypialni

Kolor ścian i mebli 

Tapety ścienne z krzykliwymi i jaskrawymi wzorami to nie najlepszy pomysł do sypialni. Jest to pomieszczenie, w którym powinniśmy wyciszyć się po całym dniu organizacji obowiązków i zregenerować zarówno siły, jak i układ nerwowy. Lepiej zatem postawić na jednolity kolor ścian i ewentualnie wykorzystać stonowane zdobienia (np. elementy sztukaterii o podobnym odcieniu farby, drewno lub tapetę za łóżkiem, czyli poza zasięgiem wzroku). W przytulnej sypialni sprawdzą się również ciepłe kolory, które budują poczucie bezpieczeństwa. Świetnym wyborem może być m.in. delikatny odcień bordowy, szary lub brązowy. 

Zróżnicowane oświetlenie

Ciężko wyobrazić sobie relaks przy górnym i mocnym oświetleniu o zimnej barwie światła. Zróżnicowanie opcji to podstawa pozwalająca dostosować klimat do sytuacji, samopoczucia i preferencji. Warto więc wykorzystać w przytulnej sypialni górne oświetlenie, wysokie lampy stojące i lampki lub kinkiety stawiane na stoliku nocnym. Ciepłe i słabe światło wprowadzi senną atmosferę i nastroi Twój umysł do snu.

Zadbaj o prywatność

Ciężko wyobrazić sobie poczucie bezpieczeństwa i relaks w pomieszczeniu, w którym brakuje prywatności. Możliwość zamknięcie drzwi na klucz i zasłonięcia okien przy pomocy rolet lub zasłon to podstawa dla dobrego samopoczucia. Wyeliminujesz w ten sposób uczucie obserwowania przez sąsiadów. Pamiętaj, że rolety lub zasłony powinny być kompatybilne kolorystycznie

Rolety stanowią perfekcyjną inwestycję do sypialni o niewielkim metrażu lub wyposażonych w okna dachowe. Zasłony z kolei sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach. Zoptymalizują one przestrzeń i sprawią, że pomieszczenie będzie przytulniejsze. 

przytulna sypialnia na poddaszu aranżacje

Aranżacja samodzielnie lub z pomocą dekoratora wnętrz

Dysponujesz wolnym czasem i nie spieszy Ci się z zakończeniem realizacji projektu sypialni? Możesz zatem samodzielnie znaleźć kilka interesujących inspiracji i zacząć działać na własną rękę. Czeka Cię jednak wiele godzin zakupów i ryzyko związane z wyborem nieodpowiedniej ekipy remontowej. Jeżeli chcesz, by Twoja przytulna sypialnia na poddaszu była gotowa w krótkim czasie i z dbałością o detale z zachowaniem standardów, zdecyduj się na współpracę z dekoratorem wnętrz.

Wśród naszych mieszkań i apartamentów znajdziesz lokale dwupoziomowe. Szczególnie warto zapoznać się z inwestycją Apartamenty Sowiniec oraz Nowa Bonarka.

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x