Blog |

27/07/2021

Jak urządzić ogródek na parterze?

Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca mieszkańcy miast szukają wytchnienia w przydomowych ogródkach i tarasach. Bliskość natury i zieleni to obecnie jeden z czynników, który decyduje o atrakcyjności mieszkania w oczach przyszłych lokatorów. Coraz większą popularnością cieszą się osiedla z mieszkaniami parterowymi oraz przynależnymi do nich ogródkami. Zastanawiasz się, jak zaaranżować własną przestrzeń, która będzie służyć jako miejsce do relaksu? Podpowiadamy krok po kroku, jak urządzić ogródek na parterze!

Ogródek przy mieszkaniu na parterze - aranżacje

Ogródek przy mieszkaniu na parterze jest wykorzystywany jako część lokalu — zwłaszcza w miesiącach, kiedy temperatura zachęca do tego, aby spędzać czas na świeżym powietrzu.  Ogródek zazwyczaj stanowi przedłużenie któregoś z pomieszczeń — najczęściej kuchni lub salonu. Kluczowe jest to, aby na samym początku dowiedzieć się, jakie są nasze możliwości aranżacyjne, i czy przed planowaniem prac, nie trzeba uzyskać zgody u wspólnoty, bądź administratora budynku. Przydomowy ogródek powinien być spójny z osiedlową przestrzenią i estetyką otoczenia, jednak nie może zabraknąć w nim spersonalizowanych akcentów i dodatków wybieranych według naszych upodobań.

Ogródek przy mieszkaniu na parterze

Pomysły na to, jak urządzić ogródek na parterze

Jak urządzić ogródek na parterze, aby zapewnić sobie idealną przestrzeń do relaksu? Sprawdź, jak w pełni wykorzystać miejsce, które mamy do dyspozycji!

Zadbaj o odpowiednie podłoże

Aby nasza przestrzeń w przydomowym ogródku była jak najbardziej funkcjonalna, nie można zapominać o odpowiednim podłożu. Trawnik to ponadczasowe rozwiązanie, jednak w tym wypadku trzeba pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji — regularnym nawożeniu, podlewaniu i koszeniu. Trawnik — zarówno w formie nasion, jak i rolki, wymaga szeregu prac, na które nie każdy może sobie pozwolić. Jak więc urządzić ogródek na parterze, aby znacznie oszczędzić czas? W tym wypadku z pomocą przychodzą podesty drewniane, pełniące rolę stabilnego podłoża dla leżaka, stolika czy krzeseł.

Postaw na różnorodną roślinność

Podczas aranżacji ogródka w mieszkaniu na parterze nie można zapominać o roślinach. W kwestii wyboru odpowiednich krzewów, kwiatów czy rabat możemy pozwolić sobie na większą różnorodność. W przydomowych ogródkach warto posadzić niewielkie drzewa iglaste — najlepiej tuż obok ogrodzenia, dzięki czemu będą pełnić rolę osłony. Dużą popularnością cieszą się również tuje, które ze względu na swoje gęste odmiany, tworzą naturalne ogrodzenie. Podczas aranżacji ogródka można użyć wyobraźni i stworzyć rabaty lub skalniaki, które pomieszczą różne gatunki roślin, a także sprawdzą się jako dekoracja. W ogródku przynależnym do mieszkania świetnie sprawdzi się również uprawa ziół. Ich aromat odstrasza owady, a my możemy cieszyć obecnością świeżych dodatków do dań we własnym ogrodzie.

Nie zapominaj o dodatkach

Przysłowiową kropką nad i aranżacji ogródka w mieszkaniu na parterze będą dodatki: np. w formie designerskiego oświetlenia, rattanowych mebli ogrodowych czy wygodnych leżaków. Aby stworzyć wyjątkowy klimat w przydomowym ogródku, warto sięgnąć po lampki ledowe, czy lampiony w skandynawskim stylu. Oświetlenie będzie pełnić rolę praktycznej dekoracji, która nie tylko pięknie się prezentuje, ale tworzy wyjątkową atmosferę do relaksu. Z pomocą mebli ogrodowych natomiast można w pełni wypocząć, a także zorganizować lunch lub kolację dla znajomych czy rodziny.

Jak urządzić ogródek na parterze w bloku? Warto pomyśleć o tym, aby przydomową przestrzeń podzielić na część rekreacyjną i funkcjonalną. Sprawdź również gotowe realizacje, takie jak mieszkania Mogilany, czyli funkcjonalne i nowoczesne mieszkania z dużą przestrzenią ogrodową!

Sprawdź także opublikowany na naszym blogu artykuł Jak urządzić taras na dachu?, w którym podrzucamy garść pomysłów na zaaranżowanie nowoczesnego tarasu na dachu. 

Zobacz również

Masz pytania?
Zadzwoń, napisz

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 17:00T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x