Nie trzeba być milionerem, by zamieszkać w apartamencie

11.02.2013

Z czym kojarzy się słowo apartament? Duży, przestronny lokal w ekskluzywnej dzielnicy miasta. Tymczasem w kameralnych warszawskich apartamentowcach można znaleźć także mniejsze, praktyczne mieszkania w dobrej cenie – idealne dla singli i młodych małżeństw.

Apartament, czyli co …

Termin apartament pochodzi z języka francuskiego i oznacza po prostu mieszkanie. W Polsce natomiast używa się go określając bardzo duże lokale w ekskluzywnych inwestycjach – potwierdziło to ponad 36 proc. osób, które wzięły udział w sondzie KRN. Pytanie tylko, czy rzeczywiście jedynie te ponad stumetrowe lokale można nazwać luksusowymi apartamentami? Okazuje się, że niekoniecznie …

O tym, czy mieszkanie możemy uznać za apartament decyduje przede wszystkim standard wykończenia całego budynku, jego estetyka i funkcjonalność. Niezwykle istotna jest lokalizacja i infrastruktura wokół inwestycji – tereny zielone i obiekty zapewniające możliwość rekreacji, ale także dobra komunikacja, np. bliskość metra.

A jaką powierzchnię powinien mieć apartament? Nie ma ściśle określonych wymagań, co do metrażu. Wszystko jest konsekwencją potrzeb. Nie powinien dziwić więc fakt, że w ekskluzywnych warszawskich apartamentowcach znaleźć można także mniejsze, praktyczne mieszkania – idealne dla singli i młodych małżeństw. Czy takie lokale znajdują lokatorów? Okazuje się wręcz, że nabywcy takich mieszkań szukają, nie zawsze wiedzą jednak, że mogą znaleźć je właśnie w inwestycjach określanych jako apartamentowce.

Apartament na start

Według danych Home Broker przeciętny nabywca mieszkania w Warszawie w 2012 roku pochodził spoza stolicy, kupował swoje pierwsze własne lokum. Największą popularnością cieszyły się mieszkania o powierzchni do 50 m2.

Mały apartament - dobra inwestycja

Mniejsze apartamenty to wybór idealny nie tylko dla młodych małżeństw oraz singli. Taka oferta to gratka również dla inwestorów, którzy mieszkania kupują na wynajem.

Warto podkreślić, że zainteresowanie mniejszymi apartamentami jest coraz większe. ponieważ młode osoby, które angażują swoje  lub pożyczone środki wolą myśleć o tym, że zostaną właścicielami wyjątkowego, wykończonego w wysokim standardzie mieszkania w dobrej lokalizacji. To lokale uszyte na miarę, a że są powszechnie pożądane, to nietrudno je sprzedać lub wynająć.

Zobacz również

Wawel Service otwiera swoje Biuro Sprzedaży przy ul. Klonowica w najbliższą sobotę - 9 lutego. Czekamy na Państwa od godz. 9:00 - 13:00.
08.02.2013

Masz pytania?

Zadzwoń, napisz.

Godziny otwarcia
pon - pt: 09:00 - 18:00

T: (12) 376-72-48
E: 


Biuro sprzedaży
Wawel Service
Plac Na Groblach 21
31-101 Kraków

Napisz do nas, odpowiemy
x